FLAG.GIF (374 bytes)

ЛАСКАВО ПРОСИМО ДО НАЦІОНАЛЬНОЇ ДОПОВІДІ УКРАЇНИ ПРО СТАН НАВКОЛИШНЬОГО ПРИРОДНОГО СЕРЕДОВИЩА

GRID1.GIF (345 bytes)
home1.gif (831 bytes) Contents.gif (1475 bytes) indicat.gif (1475 bytes) about.gif (1320 bytes)

prev1.gif (1198 bytes)next1.gif (1228 bytes)

ЕКОЛОГІЧНА ОСВІТА. ГРОМАДСЬКІ РУХИ

Громадські рухи

Останнім часом значно пожвавився громадський екологічний рух. В Україні діють різні за кількістю і спрямуванням громадські екологічні організації, об'єднання, рухи. Їх налічується кілька сотень. Певним показником того, що екологічні пріоритети підтримуються широким загалом, була перемога на парламентських виборах у 1998 р. Партії зелених України, яка свого часу виросла з громадських екологічних організацій. Новий імпульс для громадської активності дало ухвалення Орхуської Конвенції та її підписання Україною, що зміцнило законодавчі підстави для усвідомлення і реалізації прав громадян України на одержання екологічної інформації.

З метою конструктивного співробітництва урядових і неурядових природоохоронних організацій відновлено дію Громадської Ради при Мінекобезпеки, до якої увійшли представники зареєстрованих Мінюстом України громадських екологічних організацій національного рівня. Затверджено нове Положення про Громадську Раду. Головними напрямами та завданнями її діяльності є пошук дієвого механізму взаємодії неурядових організацій і владних структур та участь громадськості у процесі прийняття рішень при розв'язанні екологічних проблем збереження довкілля та відтворення природних ресурсів. Громадська Рада проводить взаємне інформування про діяльність міністерства та неурядових громадських організацій, сприяє створенню ефективно діючої мережі громадських рад при держуправліннях екобезпеки в областях. Протягом року Радою було розглянуто багато питань, пов'язаних з екологічною експертизою значних проектованих та діючих об'єктів (зокрема Ташлицької ГАЕС).

рім авторитетних та дієвих організацій, таких як Українське товариство охорони природи, Всеукраїнський благодійний фонд «Паросток» з'явилися нові організації, діяльність яких також має конструктивний характер. Це Всеукраїнська екологічна ліга, Національна асоціація природоохоронних територій (об'єднує 8 заповідників: Поліський, Карпатський, Асканія-Нова та ін.). Активізувалася діяльність Українського товариства птахів та інших природоохоронних організацій.

За участю цих та інших організацій і урядових структур проводилися різні загальнонаціональні акції, спрямовані на привернення уваги громадськості до екологічних проблем, пропаганду ідей захисту і збереження природи, екологічне виховання молоді, зокрема ті, що ініціювало Мінекобезпеки («Зелена весна», День довкілля тощо.)

sea""
 

prev1.gif (1198 bytes)up1.gif (1148 bytes)next1.gif (1228 bytes)

 

logo.gif (3313 bytes) WWW сторінки були зроблені у Міністерстві охорони навколишнього природного середовища та ядерної безпеки України

phone: +380-044-2287343 fax: +380-044-2287343

e-mail: grid@mep.freenet.kiev.ua

unep.gif (2142 bytes)