FLAG.GIF (374 bytes)

ЛАСКАВО ПРОСИМО ДО НАЦІОНАЛЬНОЇ ДОПОВІДІ УКРАЇНИ ПРО СТАН НАВКОЛИШНЬОГО ПРИРОДНОГО СЕРЕДОВИЩА

GRID1.GIF (345 bytes)
home1.gif (831 bytes) Contents.gif (1475 bytes) indicat.gif (1475 bytes) about.gif (1320 bytes)

prev1.gif (1198 bytes)next1.gif (1228 bytes)

ДЕРЖАВНА ЕКОЛОГІЧНА ЕКСПЕРТИЗА

З метою адаптації еколого-експертної діяльності до вимог постанови Кабінету Міністрів України від 27.08.98 р. № 1308 підготовлено і доведено до регіональних органів Міністерства інструктивний лист «Про комплексну державну експертизу», яким визначається позиція Мінекобезпеки стосовно співробітництва зі службами «Укрінвестекспертизи».

Управління Держекоекспертизи та аудиту Мінекобезпеки взяло безпосередню участь у підготовці Держбудом проекту «Правил організації виконання комплексної державної експертизи інвестиційних програм і проектів будівництва». Цей документ відіграє провідну роль у вирішенні питання практичного впровадження комплексної державної експертизи в Україні.

З метою впорядкування діяльності еколого-експертних підрозділів регіональних органів Мінекобезпеки у питаннях погодження вибору земельних ділянок розроблено і введено в дію «Вимоги щодо розгляду матеріалів попереднього погодження місць розташування об'єктів господарської діяльності регіональними органами Мінекобезпеки України».

Для підвищення рівня і забезпечення наукового обгрунтування еколого-експертної оцінки проектної документації великих і потенційно небезпечних з екологічної точки зору об'єктів підготовлено і направлено для керівництва місцевим органам Мінекобезпеки інструктивно-методичний лист «Про здійснення держекоекспертизи документації щодо великих об'єктів».

За дорученням Уряду Мінекобезпеки брало участь у еколого-експертній оцінці і доопрацюванні наступних проектів Законів України:

    «Про державну санітарно-гігієнічну експертизу»;

    «Про заходи комплексного розвитку вугільної промисловості України на поточний період та до 2050 року»;

    «Про розвиток і захист високих та критичних технологій»;

    «Про планування і забудову територій».

Продовжувалося виконання робіт з еколого-експертної оцінки і погодження проектів нових нормативно-технічних документів, що розроблялись іншими міністерствами та відомствами. Серед них слід виділити відомчі будівельні норми (ВБН) «Інженерний захист територій від затоплення і підтоплення» (перша редакція), ВБН «Регулювання русел рік, норми проектування» (перша редакція), ВБН «Екологічні вимоги до автомобільних доріг (проектування)».

Серед найбільших об'єктів, документація стосовно яких пройшла державну екологічну експертизу, слід відзначити такі: Проект реконструкції ДніпроГЕС-1; Проект реконструкції Київської ГЕС; Уточнений проект спорудження Ташлицької ГАЕС; Проект облаштування Акташського нафтового родовища для пробної експлуатації.

Відповідно до Закону «Про екологічну експертизу» органи Мінекобезпеки здійснювали еколого-експертну оцінку документації впровадження нової техніки, технологій, матеріалів і речовин. У 1998 р. розглянуто 90 одиниць такої документації, з якої понад 10% від погодження відхилено, як екологічно недостатньо обгрунтовані.

Загалом еколого-експертними підрозділами Мінекобезпеки розглянуто 4880 одиниць проектної документації. За результатами виконаної екологічної оцінки 698 (14,3%) проектів від погодження було відхилено або повернуто для доопрацювання. Крім того, розглянуто 8564 матеріалів попереднього вибору земельних ділянок під розміщення господарських об'єктів. При цьому 252 (2,9%) матеріали від погодження відхилено, завдяки чому попереджено нераціональне використання земельних ресурсів.

sea""
 

prev1.gif (1198 bytes)up1.gif (1148 bytes)next1.gif (1228 bytes)

 

logo.gif (3313 bytes) WWW сторінки були зроблені у Міністерстві охорони навколишнього природного середовища та ядерної безпеки України

phone: +380-044-2287343 fax: +380-044-2287343

e-mail: grid@mep.freenet.kiev.ua

unep.gif (2142 bytes)