FLAG.GIF (374 bytes)

ЛАСКАВО ПРОСИМО ДО НАЦІОНАЛЬНОЇ ДОПОВІДІ УКРАЇНИ ПРО СТАН НАВКОЛИШНЬОГО ПРИРОДНОГО СЕРЕДОВИЩА

GRID1.GIF (345 bytes)
home1.gif (831 bytes) Contents.gif (1475 bytes) indicat.gif (1475 bytes) about.gif (1320 bytes)

prev1.gif (1198 bytes)next1.gif (1228 bytes)

ТЕНДЕНЦІЇ ЗМІН СТАНУ забруднення НАВКОЛИШНЬОГО СЕРЕДОВИЩА 

Забруднення морських вод

Image "waste"

Спостереження за станом забруднення прибережних вод Чорного моря проводились у Сухому лимані і на підході до нього, в порту Одеса, в Ялтинській, Алупкінській, Алуштинській і Гурзуфській затоках, в порту Ялта, в Севастопольській бухті, в дельті Дунаю, в гирловій частині Південного Бугу, в Бузькому лимані.

В Азовському морі спостереження проводились на акваторії порту Маріуполь, його зовнішньому рейді, в Утлюкському лимані, в Північному звуженні Керченської протоки.

Якість вод Чорного і Азовського морів характеризувалася рівнем їх забруднення нафтовими вуглеводнями (НВ), фенолами, синтетичними поверхнево-активними речовинами (СПАР), хлорорганічними пестицидами (ХОП), поліхлорбіфенілами (ПХБ), сполуками азоту, фосфором загальним, а також наявністю розчиненого у воді кисню (табл. 4.5.).

На рівень забруднення морських вод суттєво впливали аварійні розливи з суден, постійне надходження у море сільськогосподарських і промислово-побутових стоків. Згідно з комплексною оцінкою якості води за найбільш токсичними речовинами води в гирлі Південного Бугу і в Бузькому лимані класифікувались як дуже брудні; в дельті Дунаю і в Севастопольській бухті — як брудні; в Сухому лимані і на підході до нього — як забруднені; в Ялтинській, Алупкінській затоках — як помірно забруднені; в Гурзуфській затоці — як чисті. У порівнянні з 1997 р. погіршилась якість води в Севастопольській бухті, в дельті Дунаю і відкритій частині Алупкінської затоки. Поліпшилась якість води в Гурзуфській затоці і відкритій частині Ялтинської затоки. В Азовському морі в Північному звуженні Керченської протоки і на акваторії порту Маріуполь води класифікувались як брудні; на зовнішньому рейді порту Маріуполь — як забруднені. У порівнянні з попереднім 1997 р. якість води в Північному звуженні Керченської протоки і на зовнішньому рейді порту Маріуполь дещо погіршилась.

sea""
 

prev1.gif (1198 bytes)up1.gif (1148 bytes)next1.gif (1228 bytes)

 

logo.gif (3313 bytes) WWW сторінки були зроблені у Міністерстві охорони навколишнього природного середовища та ядерної безпеки України

phone: +380-044-2287343 fax: +380-044-2287343

e-mail: grid@mep.freenet.kiev.ua

unep.gif (2142 bytes)