FLAG.GIF (374 bytes)

ЛАСКАВО ПРОСИМО ДО НАЦІОНАЛЬНОЇ ДОПОВІДІ УКРАЇНИ ПРО СТАН НАВКОЛИШНЬОГО ПРИРОДНОГО СЕРЕДОВИЩА

GRID1.GIF (345 bytes)
home1.gif (831 bytes) Contents.gif (1475 bytes) indicat.gif (1475 bytes) about.gif (1320 bytes)

prev1.gif (1198 bytes)next1.gif (1228 bytes)

ТЕНДЕНЦІЇ ЗМІН СТАНУ забруднення НАВКОЛИШНЬОГО СЕРЕДОВИЩА 

Матеріали спостережень за станом навколишнього природного середовища мережі Держкомгідромету в 1998 р. свідчать про те, що загальна екологічна обстановка в країні суттєво не змінилась, однак намітилась тенденція до поліпшення за деякими показників, що позначається на природному середовищі..

У порівнянні з 1997 р. зменшився рівень забрудненості атмосферного повітря в контрольованих містах бенз(а) піреном. В атмосферних опадах зменшилися вміст більшості масових іонів та загальна мінералізація. Стан озонового шару покращився у порівнянні з двома попередніми роками. В 1998 повністю були відсутні озонові аномалії. По деяких водних об'єктах спостерігалося зниження забрудненості сполуками азоту, важких металів, поліпшення стану екосистем. У грунтах сільгоспугідь окремих областей України знизився середній рівень залишкових кількостей суми ДДТ.

Поряд з цим природне середовище, особливо води суші і морів, грунти, продовжували забруднюватися скидами стічних вод, аварійними розливами нафтопродуктів, іншими забруднювальними речовинами. Стан великих водних об'єктів і особливо малих річок в індустріальних регіонах незадовільний, якість води в більшості з них не відповідає нормативним вимогам. У деяких містах країни грунти значно забруднені токсикантами промислового походження. В 1998 р., за даними системи моніторингу довкілля трапилося багато випадків екстремально високого забруднення природного середовища при техногенних аваріях. Таким чином, ситуація з забрудненням навколишнього природного середовища на території України залишається несприятливою, особливо враховуючи зношеність основних фондів промисловості і транспорту. В цілому економічна і фінансова обстановка, що склалася в Україні, вкрай негативно впливає на діяльність системи моніторингу забруднення природного середовища. Зокрема, припинено визначення деяких показників забруднення природного середовища, пов'язаних з його забрудненням, знижується готовність реагування на надзвичайні ситуації.

sea""
 

prev1.gif (1198 bytes)up1.gif (1148 bytes)next1.gif (1228 bytes)

 

logo.gif (3313 bytes) WWW сторінки були зроблені у Міністерстві охорони навколишнього природного середовища та ядерної безпеки України

phone: +380-044-2287343 fax: +380-044-2287343

e-mail: grid@mep.freenet.kiev.ua

unep.gif (2142 bytes)