FLAG.GIF (374 bytes)

ЛАСКАВО ПРОСИМО ДО НАЦІОНАЛЬНОЇ ДОПОВІДІ УКРАЇНИ ПРО СТАН НАВКОЛИШНЬОГО ПРИРОДНОГО СЕРЕДОВИЩА

GRID1.GIF (345 bytes)
home1.gif (831 bytes) Contents.gif (1475 bytes) indicat.gif (1475 bytes) about.gif (1320 bytes)

prev1.gif (1198 bytes)next1.gif (1228 bytes)

ВІДХОДИ

Програми i проекти

 Проект Державної програми поводження з токсичними відходами
 

 Ця програма була недавно розроблена та представлена на розгляд Уряду та Верховної Ради України. Вона охоплює період 1998—2005 рр.. Її основною метою є підвищення рівня екологічної безпеки в регіонах України за рахунок зменшення утворення та накопичення токсичних відходiв та обмеження їх шкідливого впливу на довкілля та здоров’я людей. Одним з першочергових заходів є інвентаризація місць розміщення токсичних вiдходiв. Іншим важливим кроком буде створення на обласному рівнi мережі малих підприємств з утилізації та видалення токсичних відходiв. З метою організації та впровадження науково-технічних та технологічних заходів у сфері поводження з такими відходами рішенням Уряду створено Національний центр поводження з небезпечними вiдходами. Успіх Програми залежатиме від двох факторів: наявності достатніх фондів для реалізації запланованих заходів та підвищення громадської екологічної свідомості та інформованості. Парламент, як очікується, розгляне згадану програму у першій половині 1999. На даний час розроблено також проект Закону України «Про небезпечні відходи».

 Програма використання відходiв виробництва та споживання на період до 2005 р.

 Ця програма (Постанова КМУ від 28 VI 1997 р., № 668) спрямована на розробку та підтримку сучасних технологій, а також створення сховищ, обладнання, потужностей для утилізації відходiв, з урахуванням існуючих економічних, природоохоронних та соціальних аспектів. Програма також дає можливість залучати суб’єкти підприємницької діяльності усіх форм власності до вирішення проблем переробки відходiв за умов ринкової економіки.

Висновки та рекомендації

 Успішне управління відходами в Україні потребує певних умов. Необхідні внутрішньо узгоджена та досконала законодавча база для діяльностi на всіх рівнях управління, відповідні програми дій для досягнення намічених цілей i система інституцiй з чітко розмежованою компетенцією. Також слід підвищувати поінформованість громадськості та виробників (власників) відходiв про механізми у сфері управління відходами. I, нарешті, існує нагальна потреба в обладнанні для утилізації, обробки та видалення відходiв. В Українi сьогодні цей останній фактор передбачає залучення значних фондів для проведення необхідних досліджень та розробок, а також для будівництва значної кількості нових об’єктів та модернізації діючих.

  Україна ще має пройти довгий шлях, перш ніж досягне цих цілей. Закон «Про відходи», безумовно, є суттєвим кроком у цьому напрямі.

sea""
 

prev1.gif (1198 bytes)up1.gif (1148 bytes)next1.gif (1228 bytes)

 

logo.gif (3313 bytes) WWW сторінки були зроблені у Міністерстві охорони навколишнього природного середовища та ядерної безпеки України

phone: +380-044-2287343 fax: +380-044-2287343

e-mail: grid@mep.freenet.kiev.ua

unep.gif (2142 bytes)