7. Державний контроль у галузі охорони навколишнього природного середовища.

В результаті здійснення державного контролю за додержанням вимог природоохоронного законодавства до адміністративної відповідальності по 32 статтям Кодексу України  про адміністративні правопорушення було притягнуто 821 особа на загальну суму більше 64 тис. грн. Найбільша кількість санкцій застосовувалась до порушників законодавства про охорону атмосферного повітря – 34%, поводження з відходами – 21%, рибні ресурси – 11%.

Порушникам пред'явлено 83 претензії про відшкодування ними заподіяних державі збитків на суму 125,552 тис. грн. Кількість претензій по ресурсам розподілились таким чином: 46% охорона рослинного світу, 19 % - водні ресурси , охорона надр – 12%, атмосферне повітря – 4%, земельні ресурси – 5%, рибні ресурси – 8%, тваринний світ – 4%, природно – заповідний фонд – 2%.

В 2001 р. було обмежено чи тимчасово заборонено діяльність 41 об'єкта, в т.ч. припинено дію 5 дозволів на спецводокористування.

 В прокуратуру області та районів направлено 8 матеріалів для притягнення порушників до кримінальної відповідальності. Порушено 5 кримінальних справ, 2 особи фактично притягнуті до кримінальної відповідальності.

У порівнянні з 2000 р. ( таб.7.1. ) кількість перевірок та штрафних санкцій зменшилась. Кількість позовів і сума пред'явлених збитків заподіяних державі збільшились відповідно в 2,7 та 6,4 рази, сума відшкодувань по пред'явлених претензіях збільшилась у 1,6 рази.

 
Табл. 7.1. Державний контроль за дотриманням вимог природоохоронного законодавства
Табл. 7.2. Державний контроль за дотриманням вимог природоохоронного законодавства на територіях та об’єктах природно-заповідного фонду