Navigation
Issue indicators in this report
Global indicators
Issue links
City Homepage

Стан водного середовища та якість питної води     

Загальна інформація        Вплив         Сучасний стан       Заходи


 

Значну роль в формуванні природних умов міста відіграють водні об"єкти, серед яких головним є Дніпро з побудованими на ньому Київським і Канівським водосховищами. В межах Києва Дніпро приймає невеликі притоки - Сирець, Глибочицю, Либідь, а Нивка впадає вище Києва в правий приток Дніпра - Ірпінь.

В межах міста Києва, крім такої значної водної артерії як Дніпро, нараховується 370 внутрішніх водойм та водотоків. Основні з них - це р.Либідь, р.Нивка, ручаї Сирецький та Пляховий, озера Вирлиця, Опечінь, Синє та інші. На території Києва розміщується біля 170 озер і ставків.

Використання цих водних об"єктів досить різноманітне - для рекреації і риборозведення, декоративне і т.д. Крім того, води річок Дніпро та Десна, а також артезіанська вода використовуються для водопостачання, на господарські, побутові та промислові потреби міста. Однією з головних особливостей і наслідком соціально-економічного розвитку Києва є залучення величезної маси води для задоволення побутових і господарських потреб населення. У структурі загальних потреб Києва у воді на господарсько-побутовий і промисловий сектори припадають майже однакові частки. Скид відпрацьованих вод у водні об'єкти здійснюють 28 підприємств. 8 водокористувачів Києва скидають промислові стоки безпосередньо в р. Дніпро та інші водойми, а це майже 95 % загального об"єму стічних вод. Інші підприємства скидають забруднену воду до міської каналізації (як з попередньою очисткою, так і без неї), після чого вона потрапляє на очисні споруди Бортницької станції аерації. Забруднення води відбувається також за рахунок фільтрації шкідливих речовин в місцях зберігання відходів.

У водних об"єктах спостерігається радіаційне, хімічне та бактеріологічне забруднення. Багато водних об"єктів не мають відповідного статусу, для більшості не витримуються водоохоронні берегові зони. Як результат, у останнє десятиріччя проблеми водопостачання і водовідведення у Києві набули особливої гостроти в зв"язку з різким погіршенням якості води у водних об"єктах.

Тому одним з найважливіших заходів з поліпшення якості води в місті є будівництво та модернізація очисних споруд, ремонт каналізаційних колекторів, жорсткий контроль за скидами підприємств.   

 

 

 


 

  Інша інформація відносно проблем забруднення довкілля у розділах :

   Стан водного середовища та якість питної води  Якість повітря Зелені территорії  Відходи    Забруднення грунтів           Радіаційна безпека    Хімічна безпека      Біорізноманіття      Охорона здоров"я


 


Web site maintained by the Ministry of Environmental Protection and Nuclear Safety of Ukraine    State Environmental Monitoring department

 with help and support of UNEP-GRID Arendal
Page editor: Webmaster. Last update: 15/02/99.