sunb2.gif (3214 bytes)   

.Up Проекти Документи GRID на Україні Проект GRID-Київ Проект Угоди

GRID-KIEV (english version) GRID-KIEV(ukranian version) Links

Up ] Проекти ] Документи ] GRID на Україні ] Проект GRID-Київ ] Проект Угоди ]

Програма ГРІД (Global Resource Information Database) була організована в 1985 році в рамках Департаменту ЮНЕП з проблем екологічної інформації і оцінок стану довкілля. Програма ГРІД створена як інформаційна служба, що забезпечує екологічними даними управлінські служби Організації Об’єднаних Націй, спеціальні агентства ООН, міжнародні організації і уряди. ГРІД є глобальною мережею пов’язаних між собою центрів, які здійснюють доступ зацікавлених користувачів до екологічної інформації з метою обгрунтування управлінських рішень в економіці і політиці. Сьогодні в світі діє майже 17 центрів програми ГРІД, в різних країнах: США, Канаді, Новій Зеландії, Данії, Норвегії, Непалі, Бразилії, Таїланді, Кенії, Польщі, Угорщині,Японії, Росії.   Координується ця діяльність центром ГРІД-Найробі (Кенія), розміщеним в штаб-квартирі ЮНЕП.

З положення про статус UNEP

"Програма UNEP Організації Об'єднаних Націй забезпечує керівництво і заохочення партнерства у галузі охорони природи , щляхом ініціювання, надихаючи , інформуючи і даючи можливість державам та окремим особам для вдосконалення якості життя без шкоди для майбутніх поколінь."

 

Статус GRID Arendal

GRID-Arendal прагне бути міжнародно інформаційним пізнавальним центром, який забезпечить керівників та громадськість вдосконаленим доступом до екологічної інформації найвищої якості та підтримуватиме UNEP в поширенні використання такої інформації для підвищення правосвідомісті , успішної політики та акцій

 

Роль GRID у програмі UNEP
Всесвітня система GRID-центрів управляється UNEP у рамках програми з екологічної інформації та підтримки. Ця програма направлена на отримання оглядів стану навколишнього середовища в усьому світі, щоб забезпечити раннє попередження екологічних загроз, щоб вдосконалити доступ до різнопланової інформації, і, щоб збільшити можливості використовувати цю інформацію для прийняття рішення, планування дій і змін у політиці

 Цілі GRID Arendal

головні цілі GRID Arendal - допомогти підсилити UNEP, а відповідну і усю систему ООН, в розміщенні екологічної інформації для практичного використання, і, щоб служити робочим прикладом того, як неприбуткова організація з сильною підтримкою уряду може зробити такий вклад. Головні напрямки діяльності GRID Arendal, як сказано у спільній угоді між UNEP і Урядом Норвегії, - сфокусувані на: Норвегії; Північних країнах з їхніми сусідніми морями; два полярні регіонах; а також підтримці всесвітніх і регіональних видів діяльності UNEP в галузі екологічної інформації

З 1972, одне з центральних завдань Оточення Організація об'єднаних Націй Програма (UNEP) - постачати точну і надійну екологічну інформацію, як основа для підримки розв’язання екологічних проблем. Єдиний спосіб досягнути цього є за допомогою формування національних можливостей виробляти таку інформацію. Це робиться UNEP за допомогою глобального впровадження Environment and Natural Resource Information Networks (ENRIN) .З 1994, програма ENRIN розвивається в Центральній і Східній Європі та СНД, під координацією GRID Arendal Норвегії в співробітництві з GRID Женева та Европейським регіональним оффісом UNEP, і фінансовий підтримується UNEP через багатосторонні і двосторонні донорські програми

Завдання програми ENRIN :

Допомога країнам Центральної та Східнії Європи та СНД в інформуванні громадян та керівників в цих країнах та за кордоном про стан навколишнього середовища в цих країнах (state of the national environment SoE),що є найбільш ефективним як з точки зору досягнення мети, так і з точки зору вартості . Це допоможе міжнародному суспільству отримати легкий доступ та можливість порівняння офіційної інформації про стан навколишнього середовища від якомога більшої кількості країн .

 

Підхід ENRIN зосереджено на:

підвищенні наукової та технологічниї можливостей національних екологічних органів влади для сучасного та ефективного виробництва і розповсюдження інформації SoE на незалежній і постійній основі
координації та гармонізації види діяльності і результатів мережі ENRIN з іншими міжнародними та регіональними ініціативами і організаціями

 

Види діяльності ENRIN's включають :

створення національних проектів національні можливості створення проектів, що ведуть до заснування національних екологічних інформаційних комплексів, як частини мережі ENRIN , а також підтримка інших процесів UNEP, таких, як наприклад GRID, INFORTERRA , GEO , SoE.
створення національних проектів, що націлені на підтримку гармонізації екологічної інформації на регіональному рівні і заснуванні регіональних екологічних інформаційних мереж та потужностей. Регіональна підтримка SoE зараз впроваджується у регіонах Аральського моря та на Кавказі.
виробництво, як правило електронних версій звітів SoE, що гарантує ефективність витрат та гнучкість розповсюдження (Internet, CD-ROMs, аналітичні паперові публікації).
зустрічі та навчання у власних семінарах ENRIN та спільних у співробітництві з OECD, WHO, Балтійським Екологічним Форумом , і Міжнародний Фонд для Збереження Аральського Моря.

Перспективи ENRIN

Очікується, що усі 27 країн у регіоні у 2002 році завершать або будуть на шляху повного впровадження ENRIN .

ENRIN має намір у майбутньому ще більш сприяти прискоренню національним та регіональним екологічним інформаційним видам діяльності. Це буде забезпечено підсиленням партнерської участі інших організацій та органів ООН, як наприклад UNCSD, UNDP, UNECE, WHO, Світовий Банк, та секретаріатами багатьох міжнародних екологічних конвенцій, а також регіональних організацій таких , як EU (EEA, PHARE, TACIS), OECD, та процес "Навколишнє середовище для Європи".

За час розвитку і становлення природоохоронної служби в Україні накопичені значні масиви даних про стан довкілля, набутий досвід природоохоронної діяльності, відносин з управлінськими структурами і адміністраціями на місцевому, регіональному і державному рівнях. Ця інформація існує в різних відомствах, службах, наукових закладах. Ми сподіваємось, буде підписано угоду про створення українського центру ГРІД на базі відділу інформаційних технологій Управління державного екологічного моніторингу Міністерства охорони навколишнього природного середовища та ядерної безпеки України. Відділ інформаційних технологій відповідає за здійснення державної політики в галузі екологічної інформатики і має відповідну матеріально-технічну базу та кваліфікованих спеціалістів для створення українського центру ГРІД.