12. МІЖНАРОДНЕ СПІВРОБІТНИЦТВО У СФЕРІ ЕКОЛОГІЇ

 

 Міжнародне співробітництво у сфері екології зумовлене в першу чергу географічним положенням області. Так з заходу область по державному кордону межує з Республікою Польща, з півночі з Республікою Білорусь.

 Відповідно до співробітництва України в рамках Гельсинської Конвенції 1992 року "Про охорону та раціональне використання транскордонних водотоків і міжнародних озер", що була укладена Європейською Економічною Комісією ООН та ратифікована Україною в 1999 році, протягом 2001 року Держуправління завершило роботи в рамках проекту "Транскордонний моніторинг та оцінка якості води річок Латориця, Уж та Західний Буг" за фінансуванням Програми ТАСІС та координацією Мінекоресурсів України.

 Наприкінці 2001 року проведено робочі зустрічі пов'язані із реалізацією проекту TACIS "Моніторинг та оцінка якості води басейну р. Прип'ять" та українсько-білоруського проекту "Збереження біологічного різноманіття
р. Прип'ять шляхом управління водно-болотними угіддями та охорони прилеглих ключових територій" (Програма розвитку ООН).

 Продовжувалось співробітництво в рамках створеного в 1995 році транскордонного об'єднання Єврорегіон "Буг", до складу якого ввійшли прикордонні території Республіки Польща, Республіки Білорусь та Волинської і Львівської областей України.

 Підготовлено проект співробітництва між Держуправлінням екоресурсів в Волинській області та Брестським комітетом по екології Республіки Білорусь на 2002 - 2003 роки з охорони довкілля. В першу чергу по створенню міждержавних територій, що особливо охороняються та проблем, пов'язаних з негативним впливом на озера області Дніпро-Бугського каналу Республіки Білорусь.

 В Шацькому національному природному парку проводилось ряд заходів за сприянням фонду "Європейська природна спадщина". (Табл. 11.1.)

Таблиця 11.1.Регіональне (місцеве) двостороннє прикордонне співробітництво