9. ВИКОНАННЯ ЗАГАЛЬНОДЕРЖАВНИХ ТА НАЦІОНАЛЬНИХ ЕКОЛОГІЧНИХ ПРОГРАМ

На виконання Закону України "Про Загальнодер­жавну програму формування національної екологічної мережі України на 2000-2015р.р.”                  (від 21.10.2000р.) рішенням одинад­цятої сесії ХХШ скликання    Житомирської обласної ради   від 29.11.2001р.  в області створено 15 об"єктів природно-заповыдного фонду, в тому числі: 8 ботанічних заказників, 1 гідрологічний, 2 орнітологічних, 1 лісовий та розширено межі 3-х існуючих об’єктів природно-заповідного фонду місцевого значення.

Продовжуються роботи по створенню Городницького регіонального ландшафтного парку, що проектується на території Новоград-Волинсь­кого району. З метою вивчення його рослинного світу та ентропогенних модифікацій ландшафтів з обласного фонду охорони навколишнього природного середовища в 2001 році витрачено 15 тис.грн.

З цього ж фонду 7 тис.грн. виділено на інвентаризацію флори і фауни природоохоронних об"єктів загальнодержавного значення на те­риторії області. Ці роботи плануеться провести  у 2002 році.

Розпорядженням голови облдержадміністрації від 15.02.02 N 76 утворено обласну Координаційну раду з питань формування національної екологічної мережі на території Житомирської області.

 На виконання природоохоронних заходів, передбачених “Національною програмою екологічного оздоровлення басейну Дніпра та поліпшення якості питної води”,  в минулому році  в області  використано 3742,8 тисяч гривень.  З них за рахунок  Державного бюджету - 2224,8 тис. грн. ( в тому числі з Державного фонду охорони навколишнього природного середовища 1046,0 тис. грн.) та місцевих бюджетів – 417,0 тис. грн. ( в тому числі з місцевих природоохоронних фондів 232,0 тис. грн.).  Кошти підприємств і організацій , спрямовані на поліпшення екологічної ситуації, склали 1101,0 тисяч гривень.

      У 2001 році велась реконструкція та капітальний ремонт 6 –ти об’єктів каналізації, у т. ч. м.м. Житомирі,  Баранівці, смт. Народичах, Житомирському, Нов.- Волинському та Попільнянському районах. Роботи виконані на суму 777,9 тис. грн.

      Профінансовано і виконано робіт на суму  467,0 тис. грн. по ремонту греблі на р.Тетерів в м. Житомирі.

       На будівництво та реконструкцію протиерозійних гідротехнічних споруд з Державного та місцевих бюджетів спрямовано 305,9 тисяч гривень, на грунтозахисні заходи – 234,2 тисяч гривень.

Обсяги робіт і фінансування заходів по захисту населених пунктів від підтоплення склали 898,2 тисяч гривень.

       На відновлення та підтримання сприятливого гідрологічного режиму і санітарного стану річок в м.м. Бердичеві, Житомирі та смт. Черняхові використано 58,6 тис. грн. 

       Проведено рекультивацію земель  площею 60,0 га в Вол. – Волинському та Коростенському районах на суму 1001,0 тис.грн.

 Екологічний ефект впровадження природоохоронних заходів першочергово обумовлюється зниженням антропогенного навантаження на довкілля та поліпшенням екологічного стану в басейні Дніпра, зменшенням у регіоні забруднення поверхневих водних джерел, що позитивно впливає на якість води в Київському водосховищі і в р. Дніпро в цілому, дасть можливість  забезпечити відповідне водопостачання населення.